PAGINES

dimarts, 26 d’abril de 2016

175 comissions premiades pel Casal Bernat i Baldoví

El Casal Bernat i Baldoví ha fet public les Distincions Flama de 2016 i avança que l’entrega de premis de 2016 tindrà lloc el pròxim dijous 19 de maig a les 19:30 hores en el Museu del Gremi Artesà d'Artistes Fallers.

Igualment informem que el llistat definitiu de comissions mereixedores de la Distinció Flama a l'us de la llengua valenciana en la falla és el següent:

A LA FALLA GRAN I LA FALLA INFANTIL
Alberich-Héroe Romeu
Antoni Molle-Gregori Gea (Mislata)
Av. França - A. Toran i Olmos
Azcàrraga-Ferran el Catòlic
Baró de Patraix-Conca
Carcaixent-Compromís de Casp
Carretera Escrivà-Cooperativa Sant Ferran
Cervantes-Pare Jofré
Ciutat de l'Artiste Faller
Dr. Gil i Morte-Dr. Vila Barberà.
Dr. Oloriz-Arquebisbe Fabian i Fuero
Emili Baró-Enric Ginesta.
Escultor Pastor-Gravador Jordan (La Fonteta)
Fèlix Pizcueta-Ciril Amorós
Ferran el Catòlic-Àngel Guimerà
Fra Pere Vives-Bilbao-Maximilià Thous
Guillem de Castro - Triador
Guillem Sorolla-Recaret
Ingenier Vicent Pichó-Av. Valladolit
Josep Benlliure-Teatre de la Marina
Mendizábal (Burjassot)
Mercat Central
Murillo-Palomar
Músic Espí-Gravador Fabregat
Nort-Dr. Zamenhoff
Palleter-Erudit Orellana
Pare Santonja-Cardenal Benlloch (Mislata)
Pere Cabanes-Comte de Lumiares
Pérez Galdós-Calixte III
Plaça García Morato-Yecla
Plaça del Negret
Plaça Sant Bult
Plaça Segòvia –Dr. Tomàs Sala.
Puebla de Valverde-II República Espanyola
Regne de Valéncia-Císcar.
Regne de Valéncia-Duc de Calàbria
Riu Tajo-Cavite
Rubén Darío- Fra Lluís Colomer
Sant Josep de la Montanya-Terol
Sant Miquel - Pl. Vicent Iborra
Santiago Rusiñol- Comte Lumiares
Sants Just i Pastor - Serradora
Tres Camins-Pinedo
Verge de la Cabeça-Josep Maria Mortes Lerma
Verge de Lepant

A LA FALLA GRAN
Almirant Cadarso-Comte d’Altea.
Àngel Villena-Pintor Sabater
Arquitecte Alfaro - Francesc Cubells
Av. Burjassot-Pare Carbonell
Av. de l’Oest
Bailén-Xàtiva.
Barraca-Travessia Iglésia del Rosari
Barri de la Llum.
Camí de Barcelona-Travessia de Moncada
Corregeria-Bany dels Pavesos
Creu i Mislata.
Cuba-Lliterat Azorín
Daroca-Pare Viñas.
Dr. Collado
Dr. J.J. Dómine-Port
Dr. Manuel Candela-Av. del Port
Duc de Gaeta-Pobla de Farnals.
En Sendra- Plaça de Coll
Espartero - G.V. Ramón y Cajal
Espartero-Mestre Plasència (Burjassot)
Evaristo Bas-Cullera
Ferros-Joan Batiste Perales
Fra J. Rodríguez-Pintor Cortina.
Francesc Climent-Uruguai-Marqués de Bellet.
García Lorca - Oltà
General Barroso-Litògraf Pascual i Abad
General Pando-Serrano Flores.
Goya-Brasil
Gravador Esteve-Ciril Amorós.
Ingenier Manuel Maese - Cristòfol Llorens
Isabel la Catòlica-Ciril Amorós
Jesús-Sant Francesc de Borja.
Joan Baptiste Vives-Salvador Ferrandis Luna
Joaquim Costa-Burriana.
Joaquim Costa-Comte d’Altea.
Luz Casanova-Pare Espasa (Quart de Poblet)
Manuel Arnau-Creu Coberta
Manuel Melià Fuster-Carles Cortina
Mare de Deu de la Fontsanta
Menorca-Lluís Bolinches
Mercat de Russafa
Mestre Aguilar-Maties Perelló
Mestre Bellver-Marià Ribera
Mestre Valls-Marí Albesa
Molinell-Alboraya.
Nador-Miraculosa.
Pelai-Matemàtic Marçal
Pintor Domingo-Guillem de Castro
Pintor Salvador Abril-Peris i Valero.
Pizarro-Ciril Amorós
Plaça de la Creu-Els Àngels
Plaça Vicent Castell Maiques
Pobla del Duc-Benipeixcar
Poeta Alberola-Totana
Poeta Altet-Benicarló.
Poeta Asins-Alegret-Puçol “Els Jovenils”
Primat Reig-Vinaròs.
Quart-Túria.
Reina-Pau-Sant Vicent
Rodríguez de Cepeda-Llorenç Palmirenyo
Rosari-Plaça Calabuig
Rubén Vela-Dr. Waksman
Sant Pere-Mare de Deu de la Vallivana
Sant Vicent de Paül-Diputada Clara Campoamor
Santa Maria Micaela-Martí l’Humà
Serrans-Plaça dels Furs
Tres Forques-Conca-Pérez Galdós
Trinitat-Alboraya

A LA FALLA INFANTIL
Albereda-Av. França
Av.Portugal-Fragata.
Borrull-Socors
Cadis-Els Centelles
Camí Nou de Picanya-Nicolau Primitiu
Císcar- Burriana
Conchita Piquer-Monasteri de Poblet
Cuba-Buenos Aires
General Llorens-Dr. Marco Merenciano
Mare de Deu de la Fontsanta
Mercat de Montolivet.
Pare Doménech-Pio XII.
Plaça de la Moreria (Mislata)
Plaça del Pouet (Burjassot)
Ramiro de Maeztu-Els Lleons
Ribera-Convent de Santa Clara
Salamanca-Comte d’Altea
Sant Vicent Màrtir-Pianista Ampar Iturbi
Vicent Sancho Tello - Chile

La nostra enhorabona a totes les comissions guanyadores.