dimecres, 2 de març de 2016

El Charco i Ampar Cabrera s’imposen en els seus llibrets extraordinaris

Ampar Cabrera per segon any consecutiu la poetesa ha guanyat el premi extraordinari ‘Bernat i Baldoví’, el màxim guardó del tradicional Concurs de Llibrets de Falla que organisa Lo Rat Penat, pel seu llibret per a la Falla Sant Vicent – Periodiste Azzati.
Ací teniu la llista dels guanyadors dels restants premis extraordinaris:

SECCIÓ GENERAL:
Premi 'Maximilià Thous' patrocinat per Las Provincias:
Josep Bea Mataix per a la Falla Vicent Sancho Tello – Chile
Premi 'Almela i Vives' patrocinat per Levante-EMV:
Joan Antoni Alapont i Pérez per a la Falla Malvarrosa – Ponz – Cavite
Premi 'Andrés Cabrelles', patrocinat per Play-Radio 107.7:
Elena Casa i Llàcer per a la Falla Cervantes – Pare Jofré
Premi 'Peris Celda' patrocinat per la família Peris:
Rafael Melià i Castelló per a la Falla Quart Extramurs – Velázquez
Premi 'Esteve Victòria':
Joan Vicent Chenoll i Gonzàlez per a la Falla Tomasos – Carles Cervera
Premi 'Emili Panach (Milo)' patrocinat per La Casa de los Falleros:
Donís Martin i Albizúa per a la Falla Ciscar – Burriana
Premi 'Emili Camps i Gallego', patrocinat per la família Camps:
Sito Sanchis per a la Falla Trinitat – Alboraya
Premi 'Josep Melià Castelló' patrocinat per la família Melià:
Manuel Lagardera i Ramis per a la Falla Santa Genoveva Torres – Arquitecte Tolsà
Premi 'Josep Bea Izquierdo' patrocinat per la família Bea:
Donís Salvador i Chàfer per a la Falla Dr. Serrano – Carles Cervera – Clero

SECCIÓ REGNE DE VALÉNCIA:
Premi 'Excma. Diputació de Valéncia':
Donís Martin i Albizúa per a la Falla L'Albufera de Catarroja
Premi extraordinari 'Regne de Valéncia' al millor llibret en el seu conjunt:
Falla El Charco de Catarroja

SECCIÓ INFANTIL GENERAL:
Premi 'Josefina Lázaro':
Joan Antoni Alapont i Pérez per a la Falla Plaça del Doctor Collado
Premi 'Pere Delmonte':
Joan Antoni Alapont i Pérez per a la Falla Llanterna – Na Robella
Premi ‘Anfós Ramon’ patrocinat per la família Ramon-García:
Isidre Vt. López i Cruz per a la Falla Espartero – Mestre Plasència de Burjassot
Premi 'Tirant lo Blanch':
Manuel Andrés i Zarapico per a la Falla Santa Maria Micaela – Martí L’Humà
Premi 'Raül Alapont' patrocinat per la família Alapont:
Immaculada Ballester i Montava per a la Falla Cra. Sant Lluis - Dr. Waksman

MILLORS PORTADES:
Premi 'Armando Serra Asensio' a la millor portada:
Falla Santa Maria Micaela - Martí L’Humà del qual és autor Guillermo Rojas.
Premi a la millor portada infantil:
Falla Malvarrosa – Ponz – Cavite del qual és autor Xavier Gurrea.


TOTS ELS PREMIS (ACÍ)