dilluns, 25 de setembre de 2017

26 noms teixits amb seda a La Fonteta

El Pavelló de la Fonteta de Sant Lluis va acollir el passat dissabte 23 de setembre l’Elecció de les Corts d’Honor de les Falleres Majors de Valencia per a 2018.
L’Elecció va transcórrer amb l’espectacle ‘Seda’ inspirat en La Ruta de la Seda amb un grup de 50 artistes entre ballarins i acròbates del Ballet Master i l’Escola Esther Mortes, a més de la companyia La Fam i dirigits tots ells per Esther Navarro i Juan Benavent que van oferir el primer ball titulat “La major exhibició” representant l’Ofrena de flors.
Fotografia de Armando Romero
Va ser aleshores el moment en el que Raquel i Clara, Falleres Majors de Valencia de l’any 2017, es varen despedir amb les paraules d’agraïment de Raquel: “De vosaltres, els fallers, hem après que les falles són solidàries, que no hi ha falla caiguda ni remat danyat que no puga remuntar amb la unió dels seus fallers, que els casals són lloc reunió i diversió, però també nucli de defensa de les nostres tradicions i la nostra cultura. Ens heu ensenyat que no hi ha edat, gènere, raça, ideologia o classe social que ens diferèncie quan tenim una cosa tan gran que ens unix, la nostra passió per les Falles”.
Fotografia de Armando Romero
El segon espectacle titulat “Tot un món” dedicat específicament a la seda va donar pas al desfile de cada candidata i per a terminar la gala el grup de balls va oferir “Com art de màgia” representant la creació de la seda natural donant pas al moment de donar a conèixer als noms de eixes dones i xiquetes que representaran a la Cort d’Honor per a 2018 i que una d’elles serà l’elegida com a Fallera Major de Valencia el pròxim 10 d’octubre. Enhorabona!

CORT D’HONOR INFANTIL
Fotografia de Armando Romero

Xiqueta: Alba Miquel i Molina
Falla Rubén Vela – Avd. Doctor Waksman
Sector Quatre Carreres

Xiqueta: Marta Estornell de la Viña
Falla Trinitat – Alboraia
Sector La Saidia

Xiqueta: Nekal Martínez Rubio
Falla Luz Casanova – Padre Espasa
Sector Quart de Poblet – Xirivella

Xiqueta: Vega Calvo i Caparrós
Falla Plaça d’Espanya – G.V. Ramon i Cajal – Pintor Benedito
Sector La Roqueta – Arrancapins

Xiqueta: Marina Giménez i Rico
Falla l’Olivereta – Cerdà i Rico
Sector l’Olivereta

Xiqueta: Daniela Gómez i de los Ángeles
Falla Santa Maria Micaela – Martí L’Humá
Sector Botànic – La Petxina

Xiqueta: Daniela Esteve i Bueno
Falla Plaça de l’Arbre
Sector El Carme

Xiqueta: Blanca Casaban i Pérez
Falla Santiago Rusiñol – Conde Lumiares
Sector Rascanya

Xiqueta: Aitana Gómez i González
Falla Exposició – Misser Mascó
Sector Pla del Reial – Benimaclet

Xiqueta: Aitana Piquero i Llorens
Falla General Barroso – Calvo Acacio
Sector La Creu Coberta

Xiqueta: Lola Palanca i Soriano
Falla Doctor Oloriz – Arzobispo Fabian y Fuero
Sector La Saidia

Xiqueta: Maria Querol i Ruiz
Falla Progres – Teatre de la Marina
Sector Canyamelar – Grau – Nazaret

Xiqueta: Paula Miquel i Chuliá
Falla Enginyer Josep Sirera – Pío IX
Sector La Creu Coberta

CORT D’HONOR MAJOR
Fotografia de Armando Romero

Senyoreta: Noelia Ibáñez i Castro
Falla Plaça de Sant Bult
Sector La Seu – La Xerea – El Mercat

Senyoreta: Maria Urios i Martí
Falla Mestre Bellver – Mariano Ribera
Sector Patraix

Senyoreta: Alicia Andrés i Salguero
Falla Dr. Gil i Morte – Dr. Vila Barberà ‘Els Doctors’
Sector La Roqueta – Arrancapins

Senyoreta: Estefania Mestre i Garrido
Falla Pío XII – Jaume Roig
Sector Quart de Poblet – Xirivella

Senyoreta: Meritxell Soler i Costa
Falla Avd. Burjassot – Pare Carbonell
Sector Campanar

Senyoreta: Silvia Vicent i Cifuentes
Falla Enginyer Manuel Maese – Cristobal Llorens
Sector Malva-rosa – Cabanyal – Beteró

Senyoreta: Lucia Villalba i Morales
Falla Quart – Túria
Sector Botànic – La Petxina

Senyoreta: Marta Sobrino i Martínez
Falla Creu i Mislata
Sector Mislata

Senyoreta: Lucia Serrano i Morales
Falla Regne de Valencia – Sant Valero
Sector Russafa A

Senyoreta: Marta Sahuquillo i Sáez
Falla Barri de La Llum
Sector l’Olivereta

Senyoreta: Mireia Bazaga i Veintimilla
Falla Doctor Oloriz – Arzobispo Fabian y Fuero
Sector La Saidia

Senyoreta: Maria del Rocio Gil i Uncio
Falla Plaça de la Merced
Sector La Seu – La Xerea – El Mercat

Senyoreta: Laura Fabra i Tapia
Falla Salamanca – Comte d’Altea
Sector Pla del Remei – Gran Via