divendres, 30 de setembre de 2016

26 somnis es varen convertir en realitat

El Pabelló de la Fonteta de Sant Lluis va ser testic de l’emoció que porta l’elecció de 13 senyoretes i 13 xiquetes que lluiten per un mateix somni que en la nit del dissabte 24 de setembre es varen convertir en realitat.
I va arribar el moment on els centenars d'assistents a l'acte d'elecció de candidates a Fallera Major de València 2017 es posaven en peus per a rebre com es mereixen a les màximes representants del món faller acompanyades per les seues Corts d'Honor, Alicia Moreno i Morales i Sofia Soler i Casas, Falleres Majors de València i protagonistes d'aquest 2016, s'han dirigit al públic per a acomiadar-se d'enguany tan especial.
Tres espectacles varen donar pas a cada una de les diferents parts de l’elecció on la Fonteta es va vestir de Patrimoni faller. L’espectacle d'acrobàcia aèria en una roda alemanya ha servit per a posar punt final a esta última part de Patrimoni i donar pas a l’esperada elecció de les Corts d’Honor que han recaigut en les següents xiquetes i senyoretes:
CORT D’HONOR MAJOR:

María Teresa Mocholí Pérez
Falla: Salamanca-Comte d’ Altea
Sector: Pla del Remei- Gran Via

Clara Romero Ibernón
Falla: Plaça del Pilar
Sector: El Pilar-Sant Francesc

Beatriz Aspas García
Falla: Cuba-Puerto Rico
Sector: Russafa B

Raquel Montero Marqués
Falla: Rosari-Plaça Calabuig
Sector Canyamelar-Grau-Nazaret

Paula Ortiz Rubio
Falla: Plaça Doctor Collado
Sector: La Xeu-la Xerea-el Mercat

Patricia Navarro Plà
Falla: General Asensio-Marqués de Solferit
Sector Quart de Poblet-Xirivella

Carme Llopis Borrego
Falla: Na Jordana
Sector: El Carme

Rebeca Gómez Pastor
Falla: Poetes Anònims-Reial de Gandia
Sector Pla del Reial-Benimaclet

María Pérez Leal
Falla Bosseria-Tossal
Sector El Pilar-San Francesc

Marta Martínez Gomis
Falla: Isabel la Catòlica-Ciril Amorós
Sector Pla del Remei-Gran Via

Carmen Engo Marí
Falla: Ruben Darío-Fra Lluis Colomer
Sector Algirós

Sara Monsalvatje Pérez
Falla Llorers-Arquitecte Lucini
Sector La Saïdia

Raquel Alario Bernabé
Falla Ferran el Catòlic- Àngel Guimerà
Sector La Roqueta Arrancapins

CORT D’HONOR INFANTIL:

Yaiza Mercedes Aguilar Lozano
Falla Vicente Sancho Tello-Xile-Av.Aragó
Sector Pla del Remei- Benimaclet

Sonia Palomera Ibáñez
Falla Lo Rat Penat
Sector Camins al Grau

Mar Ortega Sancho
Falla Almirall Cadarso-Comte d’ Altea
Sector Pla del Remi Gran Via

Marina Gozálvez Piquer
Falla Ramón de Rocafull Compte d’ Alaquàs
Sector Malvarrosa-Cabanyal-Beteró

Ariadna García García
Falla Doctor Sanchis Bergón Túria
Sector Botànic La Petxina

Clara María Parejo Pérez
Falla Sapadors- Vicent Lleó
Sector Quatre Carreres

Rebeca Sánchez Agüera
Falla Rosari-Plaça Calabuig
Sector Canyamelar-Grau-Nazaret

Natalia Calvo Gómez
Falla Plaça Mercat Central
Sector La Xeu- la Xerea-el Mercat

Yaiza Delgado Tomás
Falla Aras de Alpuente-Castell de Pop
Sector: Canyamelar-Grau-Nazaret

Nuria Olivares Robledo
Falla Josep María Bayarri-Los Isidros
Sector L'Olivereta

Marina Cutillas Villaverde
Falla: Tomasos-Carles Cervera
Sector Russafa A

Paloma Ayora Balaguer
Falla: Pizarro-Cirilo Amorós
Sector: Pla del Remei-Gran Via

Claudia Navarro Martín
Falla: Peu de la Creu-Joan de Vila-Rasa

Sector: El Pilar- San Francesc