diumenge, 22 de setembre de 2019

26 xiquetes i senyoretes ja son Corts d’Honor 2020

La Fonteta de Sant Lluís ha acollit en la vesprada del dissabte 21 de setembre, l’Elecció de les noves Corts d’Honor de les Falleres Majors de València per a 2020.
Fotografía: Junta Central Fallera / Armando Romero
L’obertura de portes estaba prevista a les 18:00 hores i fins a l’inici de l’acte Pablo Guerola ha posat l’animació a l’espera a un acte que serveix per a escollir a les 13 xiquetes i 13 senyoretes entre les 73 candidates infantils i majors respectivament i que representaran a València durant aquest exercici faller.
L’acte ha començat a les 20:00 hores com estava previst i ha sigut conduït per Núria Llopis i Ferrán Cano mentres que l’espectacle anomenat “ELLES” ha sigut preparat per l’escola de dansa Susana Renau amb més de 200 participants.
En el transcurs de l’acte també ha donat per a que Sara Larrazabal i Marina Civera, Falleres Majors de València 2019, tingueren unes paraules de despedida al mon faller alli present.
El jurat triat a l’efecte per Junta Central Fallera per a elegir a la Cort d’Honor Infantil ha sigut: Sandra Real de Gracia, Alicia Andrés Salguero, María Inmaculada Escudero Asensi, Carmen Blasco Lucas, Vicente Piedrabuena Gil, Juan Francisco Callejón Belltall i Ricardo Serra Tortajada.
Mentre que el jurat triat a l’efecte per la mateixa entitat per a elegir a la Cort d’Honor ha sigut: Vicent Juan, María Urios Martí, Gueguel Massmanian Estellés, María Cristina Suay Bosch, Jorge Defez Zafón, José Vicente Ridaura Gimeno i Enrique Salvador Puig.
Finalment i posant el punt i final a l’acte, Joaquim García Ortells, secretari general de Junta Central Fallera junt al ilustre notari donaria a conèixer els noms de les 26 afortunades, on el pròxim 16 d’octubre coneixerem el nom de les Falleres Majors de València 2020.

CORT D’HONOR INFANTIL 2020

Xiqueta: Natalia Vilanova Alabeu
Falla Plaça Mare de Deu de Lepanto
Sector Poblats al Sud

Xiqueta: Blanca Chaparro Rabuñol
Falla Poeta Llorente
Sector Quart de Poblet - Xirivella

Xiqueta: Carla García Pérez
Falla Ramiro de Maeztu - Leones
Sector Camins al Grau

Xiqueta: Amelia Ricart Esteban
Falla Malvarrosa - A. Ponz - Cavite
Sector Malvarrosa - Cabanyal - Beteró

Xiqueta: Carla Sahuquillo Peris
Falla Cervantes - Padre Jofre
Sector La Roqueta - Arrancapins

Xiqueta: Begoña Bonastre
Falla Jacinto Benavente - Reina D. Germana
Sector Pla del Remei - Gran Vía

Xiqueta: Carla López Grande
Falla Santa Genoveva Torres - Arquitecto Tolsá - Alfahuir
Sector Rascanya

Xiqueta: Martina Bellver Bayarri
Falla Plaça Lope de Vega
Sector La Seu - La Xerea - El Mercat

Xiqueta: Sara Rivas Climent
Falla Poeta Alberola - Totana
Sector l’Olivereta

Xiqueta: Cristina Patricia Marcos de la Rosa
Falla Major - Moraira - Natzaret
Sector Canyamelar - Grau - Natzaret

Xiqueta: Gabriela García Moreno
Falla Músico Espí - Grabador Fabregat
Sector Rascanya

Xiqueta: María Ayora Balaguer
Falla Pizarro - Cirilo Amoros
Sector Pla del Remei - Gran Vía

Xiqueta: Claudia Guillén Bartual
Falla Na Jordana
Sector El Carmen

CORT D’HONOR MAJOR 2020

Senyoreta: Consuelo Llobell Frasquet
Falla Albacete - Marvá
Sector La Roqueta - Arrancapins

Senyoreta: Claudia Rodriguez Blanco
Falla Albereda - Avd. de França
Sector Camins al Grau

Senyoreta: Yasmin Espí Bonaviña
Falla Tomasos - Carles Cervera
Sector Russafa A

Senyoreta: Yéssica Iranzo López
Falla Benimodo - Enginyer Dicenta
Sector Benimamet - Burjassot - Beniferri

Senyoreta: Débora Pascual Alegre
Falla Barraca - Trv. Església del Rosari
Sector Canyamelar - Grau - Natzaret

Senyoreta: Helena Espert Roig
Falla Plaça del Mercat Central
Sector La Seu - La Xerea - El Mercat

Senyoreta: Andrea Cea Blanco
Falla Carters - Litograf Pascual i Abad
Sector La Creu Coberta

Senyoreta: Paula Navarro Avallone
Falla Arquebisbe Olaechea - Sant Marcel·lí
Sector La Creu Coberta

Senyoreta: Anna Adela Duggan Capuz
Falla Almirante Cadarso - Conde de Alta
Sector Pla del Remei - Gran Vía

Senyoreta: Andrea Grau Sirera
Falla Palleter - Erudito Orellana
Sector Botanic - La Petxina

Senyoreta: Marina Fagoaga Benedito
Falla Plaça del Doctor Collado
Sector La Seu - La Xerea - El Mercat

Senyoreta: Raquel Nebot Oliver
Falla Jacinto Benavente - Reina Dª Germana
Sector Pla del Remei - Gran Vía

Senyoreta: Marta Tejero Belenguer
Falla Arquitecte Alfaro - Francesc Cubells
Sector Malvarrosa - Cabanyal - Beteró